Wsparcie

przez Ewa

Szanowny Gościu strony Dopóki Walczysz,

nazywam się Ewa Wiśniewska i od ponad 10 lat zajmuję się promowaniem konferencji, kazań, książek oraz innych materiałów związanych z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Tym projektem, czyli Dopóki Walczysz, akurat zajmuję się ok. 5 lat. Robię to z największą radością, ale coraz bardziej czując także odpowiedzialność i wagę podjętych działań. Poniżej kilka informacji jak i Ty możesz włączyć się w szerzenie myśli księdza.

Przyjmij już teraz moje podziękowania, jeśli postanowisz pomóc. Jak zawsze – chylę czoła przed wszystkimi wspierającymi projekt.

Ewa Wiśniewska

MODLITWA – bardzo się przyda

W pierwszej kolejności kieruję prośbę o wsparcie modlitewne dla podejmowanych tutaj działań – aby były zgodne z wolą Boga, skuteczne jeśli takie mają być, pomocne dla odbiorców. Westchnij więc czasami poprzez akt strzelisty w intencji Dopóki Walczysz i osób, które pomagają go tworzyć. Dziękuję jeśli także pomodlisz się za mnie – ta pomoc jest potrzebna, szczególnie, gdy tak, jak teraz – te działania są prowadzone na coraz szerszą skalę. Jeśli nie akt strzelisty, to pamiętaj o nas czasami podczas wieczornej modlitwy albo podczas Mszy Św. Bardzo dziękuję za wszelkie wsparcie tego typu.

DOBRE SŁOWO – tak też można

Jeśli Twoim zdaniem projekt jest potrzebny, a może wręcz pomógł Ci, to daj znać. Na Facebooku w formie prywatnej wiadomości albo pisząc na  kontakt.dopokiwalczysz@gmail.com. To zawsze budujące, że to, co się robi ma sens i przynosi owoce – wszak „Poznacie ich po ich owocach„. 

Jeśli masz jakiś pomysł, Twoim zdaniem można coś zrobić lepiej,  albo wręcz w ogóle coś Ci się nie podoba (a Twoje słowa mogą przy tym stanowić to, co nazywamy konstruktywną krytyką) – także o tym napisz. Niektóre rzeczy widać dopiero z zewnątrz. To więc też będzie dobre słowo i przysługa. Można napisać jak wyżej – na Facebooku w formie prywatnej wiadomości albo pisząc na kontakt.dopokiwalczysz@gmail.com. Dziękuję!

„ZNAM SIĘ NA TYM” – specjaliści mile widziani

Jeśli zajmujesz się czymś, co Twoim zdaniem jest tutaj potrzebne, od razu skontaktuj się ze mną. Standardowo: przez Facebooka albo kontakt.dopokiwalczysz@gmail.com. A pomysły i propozycje pojawiają się różne – od pomocy w archiwizowaniu zebranych materiałów, po tą związaną z profesjonalnym drukiem.

PIENIĄDZE – też pomagają

Znajomi mi kiedyś zwrócili uwagę, że za mało o tym mówię, że niektórych rzeczy odbiorcy nie są świadomi i że powinnam o tym więcej napisać. W razie czego będzie więc trochę obszerniej.

Dopóki Walczysz i Kazania inne niż wszystkie to projekty promujące od lat myśli ks. Piotra Pawlukiewicza, na dużą skalę i regularnie.

Z mojej strony to tysiące godzin spędzonych na tworzeniu grafik z cytatami, montowaniu filmików z kazaniami i konferencjami, tworzeniu rozbudowanej strony internetowej od zera (czyt. trzeba było się tego nauczyć metodą prób i błędów, bo nie było środków, aby komuś to zlecić), teraz jej przebudowa. To naprawdę wiele, wiele godzin przeszukiwania Internetu w celu znalezienie i udostępnienia ciekawych treści, czasami męczenie ks. Piotra o informacje (ale był cierpliwy;), przesłuchiwanie nagrań, aby znaleźć intrygujące fragmenty, przepisywanie słów ks. Piotra (pozytywna, ale też bardzo czasochłonna praca). Jest to nieustanne rozmyślanie co jeszcze można zrobić ciekawego, jakie fragmenty przygotować, także w związku z określonymi wydarzeniami i świętami, co udostępnić.
Nie jest to więc przypadkowy projekt – dodawanie postu raz na miesiąc…

Ogromna satysfakcja, poczucie misji, ale też mrówcza praca. Codziennie, po pracy zawodowej, gdzieś wieczorami, nieraz i do świtu… To także dużo przez te lata przeznaczonych środków pieniężnych (liczone w tysiącach zł – opłaty za serwery, domeny, programy graficzne i do montowania, zakup zdjęć itd.).

Bez wsparcia, prowadzenie tak dużych projektów staje się z każdym dniem coraz trudniejsze, szczególnie, że strony się rozwijają, pomysłów i inicjatyw jest coraz wiecej.

Nie chciałabym przestać tego robić, chyba warto to kontynuować i teraz Ty możesz mi w tym pomóc, aby chociaż o finanse nie musieć się martwić.

 

Dobrze, ale w takim razie jak pomóc finansowo ? Poprzez Patronite. Polega to na przekazywaniu co miesiąc określonych, najczęściej małych, kwot.

W taki sposób obecnie wspiera się w Internecie twórców albo projekty, które uważa się za wartościowe. Niektórzy to wsparcie otrzymują liczone w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie. Spokojnie – tutaj aż tyle środków nie potrzebujemy!:-)

Wesprzeć można 5 zł, 10 zł, 20 zł, 100 zł itd. – wedle możliwości. Nie chcąc przedłużać tego fragmentu o finansach – zapraszam na Patronite, kliknij „Wesprzyj Dopóki Walczysz”. Przeniesie Cię wtedy na stronę www.patronite.pl/DopokiWalczysz – tam więcej informacji na ten temat.

Jeśli nie chcesz tworzyć konta na tego typu stronie, sprawia Ci to trudność bądź z jakiegoś innego powodu wolisz zlecić normalnie przelew, poniżej podaję nr konta:

15 1020 5385 0000 9002 0093 7722
Ewa Wiśniewska
Prośba o wpisanie w tytule przelewu: „Dopóki Walczysz”

PRZYKŁADOWE WYLICZENIE KOSZTÓW
(zrealizowanie jednego pomysłu w ramach całego projektu)

Dzięki wsparciu Patronów powstały pierwsze materiały z kazaniami ks. Piotra. Wiązało się to z opłatami za: program graficzny (12,29 €); programy do montażu i obróbki video oraz audio (24,59 €); szablony (20 $, 39 $), aby zrobić czołówkę i audio wizualizację (27$). Nie jest to przesadzone – nie byłoby to możliwe, gdyby nie środki z Patronite. Część z tych kosztów stanowi opłaty stałe – miesięczne – aby móc regularnie publikować nagrania. A to tylko część wydatków…


Z zebranych środków zostały więc przygotowane profesjonalne materiały opublikowane w serwisie YouTube, na Facebooku, na Instagramie, na Twitterze. 

Przygotowałam kalendarze na 2022 r. z cytatem ks. Piotra, które m.in. można było wygrać w organizowanym konkursie. Wszystko wskazuje na to, że w 2023 r. będzie z kolei dostępny kalendarz do kupienia powszechnie w sklepach. Dalej, udało się dotrzeć do pierwszych osób, które znały księdza i podzieliły się swoimi wspomnieniami. Co miesiąc możemy się spotykać online, na żywo i słuchać razem kazań ks. Piotra. W różnych częściach w kraju wiszą plakaty zapraszające tutaj. Grób ks. Piotra jest zawsze zadbany. Rozpoczęty został projekt tłumaczenia konferencji i kazań na języki obce – na razie na 7 języków została przetłumaczona jedna z modlitw napisanych przez księdza. A codziennie pomiędzy tymi różnymi rzeczami, razem z Adą, szukamy i archiwizujemy na wirtualnym dysku wszystko co możliwe z ks. Piotrem, a ja potem przygotowuję je do publikacji. Są to gigabajty danych. Jest to potrzebne ponieważ wbrew pozorom, że w „Internecie nic nie ginie” niektóre kiedyś udostępnione nagrania, czy zdjęcia, nie są już dostępne i nie wiadomo więc jak to będzie za kilka lat.