Książki

przez Ewa Wiśniewska
ksiazki_xo02_fotEwaWisniewska

Od najnowszych do najstarszych.

UWAGA! Starsze książki, których nakład został wyczerpany czasami są dostępne w drugim obiegu – w antykwariatach i na aukcjach. Zapraszamy do naszej grupy sympatyków konferencji ks. Piotra na Facebooku – tam regularnie pojawiają się informację o dostępnych pozycjach. Już sporo osób tak właśnie nabyło poszukiwane publikacje.

 • Bądźcie dobrej myśli

  przez Ewa Wiśniewska

  Wyjątkowa publikacja różniąca się pod względem treści od innych dostępnych pozycji. Jej pierwsza część, to wywiady z osobami, które znały ks. Piotra i które opowiedziały o swojej relacji z nim. Na drugą część składa się zbiór przemyśleń ks. Piotra ubranych w formę… dialogu. Przytoczone wypowiedzi pochodzą z wybranych kazań z kościoła św. Anny w Warszawie.

  0 FacebookTwitterPinterestWhatsappEmail
 • Szczęście odmieniamy w ciągu swojego życia przez wszystkie przypadki. Szukamy go, dążymy do niego, życzymy go sobie nawzajem, czasami nawet go sobie zazdrościmy. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz każe nam spojrzeć na nie z zupełnie innej strony. W mocnych, trafiających prosto do serca, słowach zwraca uwagę na to, co w życiu najważniejsze, jak zwykle nie stroniąc od charakterystycznego dla siebie humoru.

  0 FacebookTwitterPinterestWhatsappEmail
 • Czym jest wolność? Czym miłosierdzie? Czego możemy nauczyć się od starszych ludzi? Czy każde zakochanie jest dobre? Jak zrozumieć swoich rodziców, a jak swoje dzieci? Czy Bóg w ogóle się nami interesuje? Zadajemy sobie nieraz setki pytań, na które bardzo często nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Szukamy mądrych głosów, które by nam w tym pomogły, ale w natłoku informacji coraz trudniej jest nam je znaleźć.

  0 FacebookTwitterPinterestWhatsappEmail
 • Ta książka jest krótkim przewodnikiem po Adwencie, propozycją rozważań, które pozwolą zrozumieć ten czas w dwojakim wymiarze: doczesnym i wiecznym. Cztery rozdziały, podobnie jak cztery tygodnie liturgicznego Adwentu, zawierają rozmyślania wygłoszone przez dwóch przyjaciół: ks. Bogusława Kowalskiego i ks. Piotra Pawlukiewicza – ich dialog po dwóch stronach życia. Słowa śp. ks. Piotra to transkrypcja wcześniej wygłoszonych rekolekcji, zaś słowa ks. Bogusława to dopowiedzenie z perspektywy doczesności.

  0 FacebookTwitterPinterestWhatsappEmail
 • O miłości

  przez Ewa Wiśniewska

  Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jak nikt przed nim potrafił mówić o miłości. Jego słowa zmuszały do zastanowienia się nad naszymi relacjami, umacniały je i cementowały. Nierzadko dawały też motywację, by na nowo o nie zawalczyć lub pracować nad ich uzdrowieniem. Teraz w osobistych i jak zwykle nieco humorystycznych słowach, po raz pierwszy publikowanych, tłumaczy to chyba najbardziej skomplikowane, ale i najważniejsze w życiu uczucie.

  0 FacebookTwitterPinterestWhatsappEmail
 • „Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy trzeba przeprosić żonę i przywiązać się do kaloryfera, dlaczego należy chwalić męża, jak smakuje wojskowa kanapka z tytoniem od ojca i czego bał się ksiądz Piotr Pawlukiewicz przed moim ślubem – koniecznie sięgnij po tę książkę! Ale uprzedzam, być może po tej lekturze czeka cię poważny remont w życiu. Zaryzykuj, przeczytaj, nie pożałujesz!” – Małgorzata Kożuchowska

  0 FacebookTwitterPinterestWhatsappEmail
 • Jedyna instrukcja obsługi, którą naprawdę musisz przeczytać! Miłość, wolność, cierpienie, nadzieja – wszyscy używamy tych słów, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad ich znaczeniem? Czy potrafimy nazwać uczucia, z którymi musimy się mierzyć? Czy potrafimy kochać i rozumiemy, dlaczego dotyka nas cierpienie? Co tak naprawdę daje nam siłę? Kim jest Bóg i dlaczego warto dla Niego zwariować?

  0 FacebookTwitterPinterestWhatsappEmail

Ponadto ponad 100 kazań ks. Piotra – z kościoła św. Krzyża w Warszawie – na przestrzeni wielu lat opublikowanych zostało w zbiorach z serii „Świętokrzyskie kazania radiowe”, Instytut Teologiczny Księży Misjonarzy. Więcej informacji na ten temat znajduje się na samym końcu powyższego zestawienia książek.

Zostaw komentarz