Czy wyznawca innej religii może być zbawiony? A co z przysłowiowym murzynkiem z buszu, który nigdy nie słyszał o Jezusie?

PIERWSZY FRAGMENT

Pytanie: Zastanawiam się jak jest ze zbawieniem ludzi, którzy nie są praktykującymi katolikami, uważają, że wiara jest dla ludzi słabych, ale są bardzo uczynni, chętni do pomocy, zawsze uśmiechnięci, mili i przyjemni.

 

 

download1POBIERZ
(kliknij prawym i wybierz „zapisz link jako…”)


calendar1  ? /jeśli wiesz z którego „Katechizmu poręcznego”
pochodzi ten fragment (data) – prosimy o informację/


  Radio Plus Warszawa


 clock 3 minuty


 

DRUGI FRAGMENT

Pytanie: Czy wyznawca innej religii niż katolickiej (muzułmanie, buddyści) może być zbawiony? Albo przysłowiowy Murzynek Bambo, który nie zna żadnego Boga? Stanowisko Kościoła jest znane, w audycji ten temat także był już poruszany wielokrotnie, jednakże co z biblijnym fundamentalizmem, który jednoznacznie oświadcza: „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (J 14, 6) i „Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk, 16, 16)? Chyba Murzynek zasmuciłby się gdyby mu to przeczytać.

 

 

download1POBIERZ
(kliknij prawym i wybierz „zapisz link jako…”)


calendar1  30 kwietnia 2006


  Radio Plus Warszawa


 clock 1 minuta

Dodaj komentarz

„Jest takie powiedzenie, że milczenie jest złotem. A ktoś powiedział: ale to zależy od tego, co było przedtem powiedziane. Bo milczenie może być tchórzostwem…”

X